טעויות בהפקת סרטון פרסומת

whiskey-1564354-1278x1009פרסום הוא מנוע אדיר של מכירות, וכל מי שמוכר שירותים או מוצרים יודע שכדי להגדיל את המכירות יש לפרסם את המוצר. אך לא כל פרסומת משפיעה על הצרכן. לפעמים הפרסום יכול להפוך מכלי המקדם מכירות למוצר חסר תועלת ואפילו מזיק. זה קורה כשבתהליך ההפקה או המיקום של הפרסומת מתרחשות טעויות. אלו? על הטעויות האלה אנחנו רוצים לספר לכם.

טעויות בטרגטינג

target-acquired-1561556-1279x852

גם סרטון איכותי, מקורי ומעניין יכול להימצא במקום לא המתאים או בזמן הלא נכון. כשמפעילים קמפיין פרסום חשוב להבין איפה ומתי מתקבץ קהל היעד שלכם. ספק אם פרסומת לבובות ברבי מתאימה לאתר של רכבי ספורט. בפורטל כזה לא יבקרו אימהות לילדים קטנים, באתר זה יבקרו גברים שברובם הם רווקים ובלי ילדים. זה נכון גם, למשל, לפרסום של משלוחי פיצה. מה התכלית בשידור פרסומות לפיצה מרמת גן בבאר שבע? על הטרגטינג המכוון נכון להקיף את קהל היעד המתעניין במוצר שלכם. כדי למקם נכון את סרטון הפרסום רצוי וכדאי לפנות למומחים שיביאו בחשבון את כל הניואנסים, ויעשו כך שהפרסום יעבוד.

עומק הקשר

shaking-hands-1240911-1280x960

כדי לקדם מוצר חדש לא צריך להציף את הצרכן במידע רב. הגישה צריכה להיות מדודה ועקבית. אם תתנו לצרכן הפוטנציאלי מידע רב מדי (למשל, כתבות פרסום או תכניות), ספק אם הוא יתעמק בפרטי הפרטים של המוצר. הרי קודם הוא לא ידע דבר עליכם, מדוע שכעת יתעניין במוצרים שלכם? רצוי שהלקוח יכיר קודם את המותג. כלומר, יש להפוך את המותג לידוע יותר, ורק אחר כך אפשר להתחיל בהיכרות עמוקה ולהציע מידע מפורט יותר על שאר המוצרים.

תוכן עמוס מדי

weights-1556858-1279x1474

לעתים קרובות המפרסמים רוצים להעביר בסרטון אחד מידע רב על המוצר. הרצון הזה מובן, אך חשוב שלא להעמיס יותר מדי! כשהתוכן עמוס, הצופה הולך לאיבוד ולא יכול לתפוס את המסר העיקרי. אין צורך להביא בסרטון אחד מידע על כל המוצרים שלכם, התמקדו במשהו אחד. סרטון שאורכו כ-3-2 דקות שבו מובא מידע רחב על כל המוצרים שאתם מייצרים, יתקשה לקבל את אותה תשומת הלב כמו סרטון על מוצר אחד שאורכו 15 שניות.

פרסומת מיוחדת מדי

kings-peacock-1-1144342-1280x960

בזמן האחרון ממציאים מפיקי הפרסומות עלילה מקורית או מורכבת מדי, וזאת כדי לבלוט בין כל המתחרים. המפרסמים האלה מסתכנים, שכן הצופה המנוסה כבר התרגל לפרסומת “שוקית”, המרגיזה אותו, או שאינה מושכת אותו. פרסומת מורכבת מדי גם לא תזכה במבט אחד קטן של הצופה. החיים גם בלי הפרסומות המורכבות מלאים בבעיות הדורשות חשיבה ומאמץ.

פלגיאט

find-the-mistake-1426853

כשמפיקים פרסומת חשוב ליצור רעיון חדש ולא לחקות את הקיים. בפרסום של יוגורט, למשל, המפרסם רוצה להעביר לצופה מסר שהיוגורט שלו מועיל, טעים ובריא, אך המידע הזה מועבר על ידי כל יצרני היוגורטים בעולם. אין סיבה שכשמפיקים סרטון הוא יהיה דומה לפרסומת של החברה המתחרה, כי אז זו תהיה הפרסומת של המתחרה. לכן, עליכם ליצור משהו משלכם, מקורי, אך לא המוני, מעניין ועם זאת לא עמוס במידע.

Comments are closed.