איך אורך של סרטון וידאו משפיע על הווירליות שלו?

לפי המסורת של פרסומות הווידאו, אסור שאורכו של סרטון פרסום יהיה יותר מ-30 שניות. מומחים רבים טוענים כי כשאנו צופים בסרטונים ארוכים, אחרי 90 שניות הקשב והריכוז שלנו מתקהים. מחקרים מראים ש-80% מהצופים ממקדים את תשומת לבם בסרטונים שאורכם בין 30 ל-60 שניות.i-want-my-m-tv-1256669-1280x850

אך ישנם גם נתונים שהאורך האופטימלי של סרטון פרסום הוא בין 15 ל-30 שניות. עםזאת, ידוע שישנם סרטונים ארוכים המושכים גם הם את תשומת הלב של הקהל. מכאן השאלה: איפה האמת? איזה אורך הוא האופטימלי לסרטון?

איננו רוצים לאכזב אתכם, אך מתברר שאין מתכון אחד. גם סרטונים שאורכם שנייה יכולים להפוך לפופולריים (כמו למשל הפרסומת של Miller High Life):


וגם סרטונים האורכים 2 דקות. מדי פעם קורה שסרטון שאורכו כ-7 דקות נהפך לפופולרי ו”מטייל” בכל העולם. יש משהו שהוא חשוב יותר מהאורך. הסרטון הזה, למשל, שאורכו 3 דקות צבר 60 מיליוני צפיות:

יש מומחים הטוענים שאם הצופה מפנה את תשומת לבו לאחר 15 שניות של צפייה, הפרסומת משעממת או אינה איכותית. פרסומת כזו אינה יכולה להפוך פתאום לווירלית. רק סרטונים המערבים רגשות נהפכים לפופולריים. פרסומת שבה הצופה מתמקד בעלילה, פרסומת היוצרת אמפתיות, הגורמת לו להרגיש משהו, נעשית פופולרית. פרסומת שאינה מחדשת ומשעממת לא תהפוך למבוקשת ולא תקדם את המוצר. הסרטון הזה, למשל יגרום לכם לחייך ואתם תראו אותו עד סופו:

כל חברה מציבה מטרות מסוימות לסרטון הפרסום. לעתים קרובות אורכה של הפרסומת תלוי בכמות המידע שחברה רוצה לספק על המוצר שלה. למשל, סיפור ייחודי של מותג יכול ליצור קשר בין המותג לצרכן, ולכן חשוב שפרסומת כזו לא תסתיים אחרי 5 שניות.

זכרו שההוצאה על פרסום וידאו באינטרנט קטנה יותר מההוצאה על פרסום בטלוויזיה. לכן המידע שבעבר ניסו לדחוס למשך 30-20 שניות, אפשר להפיק עכשיו באורך המתאים למפרסם. חשוב שתזכרו שעם התפתחות הפרסום, צצים כללים חדשים. היו מעניינים ואל תפחדו לנסות!

Comments are closed.